Спорт

У чэмпіянаце Беларусі па хакеі стартавала другая стадыя

5 гадзін таму

Другі этап рэгулярнага сезона адкрыўся матчамі клубаў з ніжняй шасцёркі, якія вядуць барацьбу за дзве астатнія пуцёўкі ў плэй-оф.

Арына Сабаленка выйшла ў трэці раунд адкрытага чэмпіянату Аўстраліі па тэнісе

19 гадзін таму

Наступнай саперніцай беларускі будзе чэшка Маркета Вандроўшава.

„Нью-Джэрсі” прайграў горшай камандзе Захаду

дзень таму

Беларускі форвард Ягор Шаранговіч перапыніў уласныя серыі з чатырох запар сустрэч з закінутымі шайбамі.

Вікторыя Азаранка выйшла ў 1/16 фіналу Australian Open

2 дні таму

19 студзеня двухразовая пераможца Australian Open у матчы 1/32 фіналу без асаблівых праблем узяла верх над швейцарскай тэнісісткай Джыл Белен Тайхман (34) - 6:1, 6:2.

Беларускія гандбалісты перамаглі аўстрыйцаў у матчы чэмпіянату Еўропы

2 дні таму

Гандбалісты зборнай Беларусі перамогай завяршылі выступы на чэмпіянаце Еўропы, які праходзіць на пляцоўках Венгрыі і Славакіі.

Уладзіслаў Міхальчук закінуў адну з шайб у Матчы зорак ECHL

3 дні таму

Уладзіслаў Міхальчук выступаў за каманду "Джэксанвіль Айсмен".

Роберт Левандоўскі прызнаны ФІФА лепшым футбалістам 2021 года

3 дні таму

Нападнік "Баварыі" і зборнай Польшчы Роберт Левандоўскі аб'яўлены на цырымоніі ў Цюрыху лепшым футбалістам 2021 года па версіі ФІФА. Па правілах, пры вызначэнні пераможцы ў гэтай намінацыі ўлічваюцца вынікі гульцоў у перыяд з 8 кастрычніка 2020 года па 7 жніўня 2021 года. Іншымі прэтэндэнтамі на ўзнагароду з'яўляліся форвард "Пары Сен-Жэрмэн" Ліянэль Месі і егіпецкі нападнік "Ліверпуля" Махамед Салах. Год таму Левандоўскі таксама прызнаваўся найлепшым футбалістам.

Вікторыя Азаранка выйшла ў другі круг „Australian Open”

4 дні таму

У стартавым раундзе экс-першая ракетка свету перайграла Пану Удвардзі з Венгрыі.

Зборная Беларусі па гандболу разгромна прайграла камандзе Польшчы

4 дні таму

Беларусы ўжо не ўздымуцца вышэй за трэцюю пазіцыю і апошнюю гульню правядуць у аўторак з аўстрыйцамі.

Australian Open без першай ракеткі свету

5 дзён таму

Новака Джокавіча дэпартавалі з Аўстраліі.

САК «Алімпійскі» адмовіў «Крумкачам» у арэндзе стадыёна

5 дзён таму

Такое рашэнне можа быць звязана з візітам кіраўніка АБФФ Уладзіміра Базанава.

Гарадзенскі „Нёман” выйшаў у плей-оф хакейнага чэмпіянату Беларусі

6 дзён таму

Хакеісты гарадзенскага "Нёмана" адолелі ў авертайме "Берасце" з лікам 2:1.

Беларускія гандбалісты прайгралі камандзе Германіі ў першым матчы ЧЕ

6 дзён таму

Гандбалісты зборнай Беларусі пацярпелі паразу ў стартавым паядынку чэмпіянату Еўропы, які праходзіць на арэнах Венгрыі і Славакіі.

Трэнерскі штаб НФК „Крумкачы” ў поўным складзе пакінуў клуб

7 дзён таму

Пра гэта паведаміў афіцыйны сайт "Крумкачоў".

Антон Смольскі заняў трэцяе месца ў спрынце на этапе Кубка свету

7 дзён таму

10-кіламетровую дыстанцыю Антон Смольскі пераадолеў за 23 хвіліны 55,8 секунды, прайграўшы пераможцу - лідару агульнага заліку французу Кантэну Фіёну Майе 32,1 секунды.

Сяргей Далідовіч і яго дачка Дар’я збіраюцца з’ехаць з Беларусі

8 дзён таму

Пра гэта беларускі лыжнік паведаміў фінскім журналістам.

Беларус Міхальчук прыме ўдзел у Матчы зорак ECHL

8 дзён таму

Ён згуляе за «Джэксанвіль Айсмен», якая будзе супрацьстаяць камандзе зорак лігі, за якую выступіць другі беларускі хакеіст Яўген Аксенцюк («Айдаха»).

Вольга Гаварцова выйшла ў фінал кваліфікацыі Australian Open

8 дзён таму

еларуская тэнісістка Вольга Гаварцова, якая мае 138-ы нумар сусветнага рэйтынгу, прайшла ў фінал кваліфікацыі першага ў сезоне турніру серыі "Вялікага шлема" - адкрытага чэмпіянату Аўстраліі.